Utbildning i Vibrationer PL

Utbildning i Vibrationer PL

tag650.00 kr
Polska

Information

Grupa docelowa

Menedżerowie, kierownicy środowiska pracy i zainteresowani pracownicy. Niezależnie od branży, w której pracujesz, możesz być narażony na różne rodzaje wibracji i wielu nie zdaje sobie sprawy z ryzyka.

Cel, powód

Wibracje w miejscu pracy mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się niebezpieczne. Mogą jednak powodować poważne uszkodzenie naczyń i nerwów, co spowodowało również wymogi prawne dotyczące pracy profilaktycznej w Szwecji. Część pracy w środowisku pracy zapobiegawczej polega na określeniu, gdzie istnieje ryzyko - dla osoby fizycznej lub dla specjalnej maszyny.

AFS 2005: 15, §11: Pracodawca zapewnia, aby pracownicy narażeni na ryzyko w wyniku narażenia na wibracje zostali przeszkoleni w zakresie tego ryzyka.

Ręka i ręka

Wibracje rąk i ramion zwykle występują w pracy z maszynami wibrującymi i narzędziami trzymanymi lub obsługiwanymi przez dłoń, takimi jak dłuta, szlifierki, wiertarki, wkrętaki i nakrętki. Niema, opuszczone dłonie i ból ramion i ramion są przemijającymi problemami wibracji dłoni i ramion.

Wczesnym objawem trwałego urazu jest zwiększona wrażliwość na zimno, która może następnie przekształcić się w „białe” - uszkodzenie naczyń krwionośnych. Objawy stają się widoczne po ochłodzeniu, często w związku z wilgocią. Wibracje dłoni i ramion mogą również powodować trwałe uszkodzenie stawów i nerwów. Uszkodzenie nerwów może objawiać się drętwieniem i mrowieniem, a także zmniejszonym czuciem i zwiększoną sennością.

Całe ciało

Wibracje całego ciała występują, gdy ktoś siedzi lub stoi na wibrującej powierzchni. Występują na przykład w ciężarówkach, maszynach leśnych i budowlanych, ciągnikach, koparkach, autobusach i ciężarówkach. Drgania mogą być również przenoszone na ludzi przez różne elementy budynku, na przykład podczas pracy z ciężkimi maszynami wibracyjnymi.

Zmęczenie i pogorszenie wydajności to przykłady przejściowych problemów z wibracjami całego ciała. Przy bardzo niskich częstotliwościach wibracje całego ciała mogą powodować objawy podobne do choroby lokomocyjnej. Problemy z plecami, ramionami i szyją są przykładami trwałych uszkodzeń spowodowanych wibracjami całego ciała.

Zapobiec

Aby uniknąć obrażeń, ważne jest takie zaplanowanie, aby pracownik był narażony na możliwie najmniejsze wibracje. Technologia pracy, szybkość pracy i pozycja pracy mają ogromne znaczenie dla przenoszenia drgań z maszyny na użytkownika. Dlatego wstawianie przerw i przełączanie między różnymi etapami pracy może znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń. W przypadku urządzeń przenośnych istnieją zalecenia dotyczące liczby minut z rzędu, które można wykorzystać. Ważne jest również, aby stosować możliwie jak najniższy poziom wibracji.

Ważne jest również zapewnienie informacji i edukacji na temat zagrożeń związanych z wibracjami, technik pracy, rutynowych czynności itp. W celu zmniejszenia ryzyka.

Zadowolony

  • Podkreśl i zwiększ świadomość ryzyka wibracji
  • Wibracje AFS 2005: 15
  • Systematyczne prace w środowisku pracy AFS 2001: 1
  • Kontrole medyczne AFS 2005: 6
  • Załaduj ergonomię AFS 2012: 2
  • Zgodność z wymogami prawnymi
  • Dochodzenie, ocena ryzyka, działania następcze i kontrola
  • Obowiązki pracodawcy i pracownika.
  • Zwiększ świadomość ryzyka wibracji.
  • Wskazówki i wskazówki

icon

Dygnet runt

Logga in när det passar dig och allt sparars på din profil. Pausa och starta när du har tid oavsett dag.
icon

Nytt system

Helt nytt system där företaget har full kontroll över sina anställda och påminnelser för alla certifikat.
icon

Kostnadseffektivt

Enkelt att registera, logga in, betala via Paypal eller faktura och gör kursen när det passar dig bäst.
icon

Digitala diplom

Få digitala certifikat direkt på din användare i PDF och på plastkort. Snabbt och effektivt med hög kontroll.