Travers och säkra lyft PL

Travers och säkra lyft PL

tag1,800.00 kr
Polska

Information

Dla kogo przeznaczony jest nasz kurs?
Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które będą obsługiwały suwnice, podnośniki słupowe lub wciągarki, niezależnie od rodzaju ładunku. Kurs skierowany jest również do kierowników i przedstawicieli ds. BHP, którzy powinni być w stanie zaplanować pracę z urządzeniami podnoszącymi i w ich pobliżu. Podczas pracy z ciężkimi ładunkami przy użyciu suwnic lub wciągarek wymagana jest dobra wiedza i umiejętność oceny sytuacji.

Podczas szkolenia z zakresu bezpiecznego podnoszenia poruszymy wszystkie aspekty pracy i przekażemy wiedzę na temat oceny ryzyka i planowania, hakowych, sygnalistów, osprzętu do podnoszenia, kątów podnoszenia i maksymalnych obciążeń, codziennej kontroli urządzeń podnoszących i osprzętu do podnoszenia, a także przepisów prawnych, regulacji, norm itp. 

Zapobiegnij wypadkom dzięki szkoleniu w zakresie bezpiecznego podnoszenia
Aby w jak najlepszy sposób zapobiegać wypadkom związanym z używaniem suwnic i aby pracownicy potrafili wykonywać bezpieczne podniesienia, powinni oni przejść dobre szkolenie skoncentrowane na wszystkich aspektach pracy. 

Co mówi prawo?
Od 1 lipca 2007 r. wymagania stawiane pracodawcom są znacznie bardziej rygorystyczne. Zgodnie z AFS 2006:6 § 29, urządzenia do podnoszenia mogą być używane tylko przez osoby zaznajomione z daną pracą oraz posiadające wiedzę teoretyczną i praktyczną umożliwiającą bezpieczne użytkowanie. Niezależnie od sektora i sytuacji, w której odbywa się podnoszenie, i niezależnie od rodzaju ładunku.
Dotyczy to wszystkich osób, które obsługują suwnice lub inne urządzenia podnoszące i wykonują podniesienia za ich pomocą. Jak również osób pełniących rolę hakowego lub sygnalisty oraz łączącej urządzenia podnoszące ze osprzętem do podnoszenia. AFS 2006:6

Szkolenie kończy się egzaminem pisemnym.
Wymagania wstępne/podstawowe: ukończone 18 lat. 
Dokumentacja
– elektroniczne świadectwo ukończenia szkolenia i certyfikat (karta plastikowa).
 

Nowy standard dla dźwigów
Szkolenie dźwigowe dla dźwigów opiera się na normie SS-ISO 23853:2006, która została obecnie zastąpiona przez SS-ISO 23853:2020. Nowa norma jest dostępna w języku angielskim i nie została jeszcze przetłumaczona na szwedzki. Sprawdziliśmy standard, aby sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek odchylenia, które mogą mieć wpływ na edukację i powiązane materiały edukacyjne.
Udało nam się jednak stwierdzić, że nie ma to wpływu na edukację. To z kolei oznacza, że ​​materiały edukacyjne w obecnym typie nie wymagają aktualizacji.
Zmiany w nowym standardzie są nieliczne i mają niewielki charakter. Stosunkowo wyraźnym przykładem zmiany w nowym standardzie jest usunięcie części, która przetwarza sygnały flagowe dla osoby, która ma pełnić funkcję sygnalisty, ale zdecydowaliśmy się zachować tę część.
W końcu mamy efekt, który korygujemy, czyli aktualizację certyfikatu dla żurawia tak, aby nawiązywać do najnowszego standardu. Certyfikat dla naszej usługi poligraficznej został już zaktualizowany.

SS-ISO 9926-1 Szkolenie operatorów dźwigów (dostępne na stronie internetowej SIS)
SS-ISO 23853 Szkolenie sprzęgów ładunkowych i sygnalizatorów (dostępne do zakupu na stronie internetowej SIS)

 

icon

Dygnet runt

Logga in när det passar dig och allt sparars på din profil. Pausa och starta när du har tid oavsett dag.
icon

Nytt system

Helt nytt system där företaget har full kontroll över sina anställda och påminnelser för alla certifikat.
icon

Kostnadseffektivt

Enkelt att registera, logga in, betala via Paypal eller faktura och gör kursen när det passar dig bäst.
icon

Digitala diplom

Få digitala certifikat direkt på din användare i PDF och på plastkort. Snabbt och effektivt med hög kontroll.